Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Ar-ge Proje Pazarı Takip Programı

Proje Pazarlarının web üzerinden, takip edilebilmesi için geliştirdiğimiz Online Proje Pazarı Takip Programı ile etkinlik sürecini kolayca yönetebilirsiniz. Programımız, kullanıcıların projelerini yüklediği Kullanıcı Modülü ve projelerin hakemler tarafından değerlendirildiği Hakem Modülü olmak üzere 2 modülden oluşmaktadır.
Programımız 1000 kişilik bir katılımla yapılan UTİB Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe V. Ar-ge Proje Pazarı Etkinliğinde tam performans ile kullanılmış olup bu sene VI. sı düzenlenecek olan etkinlik için de kullanılmaya başlamıştır.

Programımızın genel bazı özellikleri:

 • İstediğiniz kadar dil seçeneği ekleyebilirsiniz,
 • Geçmiş etkinliklerinize ait verilere kolayca ulaşabilirsiniz,
 • Proje verilerini özel veya toplu olarak sıkıştırılmış şekilde indirebilirsiniz,
 • Kullanıcılarınıza (özel bir guruba, üyelik tarihine ve toplu şekilde) istediğiniz formatta e-posta gönderebilirsiniz,

Kullanıcı Modülünün bazı özellikleri:

 • Programa üye olan kişi, istediği kadar proje yükleyebilir. Hangi projesinin ne aşamada olduğunu kullanıcı ekranında kolayca takip edebilir.
 • Projelerin standart bir formda yüklenmesi sağlanmaktadır. Sistem yöneticisi tarafından tespit edilen hataların geri bildirimi ile kullanıcı hatalarını zamanında düzeltme imkanı bulur. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanır.
 • Kullanıcı modülü 6 aşamadan oluşmaktadır. Yükleme sırasında bir sonraki aşamaya geçmek için bir önceki aşamanın tamamlanmış olması gerekmektedir. Her aşama geçildikçe üyeye de bilgilendirme e-postası gönderilir.

Hakem Modülünün bazı özellikleri:

 • Hakemler projeleri değerlendirirken tek formatta projelerle karşılaşırlar.
 • Hakemlerin uzmanlık alanları tanımlanır ve projelere konusuyla ilgili hakemler atanır.
 • Projeyi değerlendiren hakem öncelikle projenin, ön koşulları sağlayıp sağlamadığını kontrol eder. Daha sonra ön koşulları sağlayan projeleri değerlendirmeye alır.
 • Bir proje için yapılan puanlamalarda ortalamaya bakılır ve hakem doğruluğu sınanır.

Kullanılan Teknoloji: C#, Asp.Net, Sql, HTML 5, CSS3, Bootstrap, JavaScript, jQuery

Prof. Dr. Yusuf ULCAY – Etkinlik Koordinatörü

UTİB tarafından  2009 yılından itibaren her yıl düzenlenen Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi kapsamında her dönem gerek yurtiçi gerekse yurtdışından yaklaşık 700 akademisyen ve 500 adet sanayici ile temaslarda bulunulmaktadır. 2013 yılında bu çalışmaların online yapılmasına karar verildi. NOTA YAZILIM firması ile geliştirilen ve web ortamında yürütülen online sistem süreç yönetimine birçok pratik yöntem getirmenin yanı sıra, zaman ve maliyet açısından kazanımlar sağlamıştır. Nota Yazılım’ın AR-GE Proje Pazarı Etkinliği’ne sunduğu çözümlerle etkinliğe katılım, iletişim ve etkinliğin yönetimi daha etkin hale geldi.