• rudolf duraner

Rudolf Duraner  – Maliyet Hesaplama Programı

“Kadir ULUSOY – Rudolf Duraner Bilgi Sistemleri Yöneticisi

Tüm sektörler de bilgi ve verilerinin objektif ve doğru şekilde değerlendirilebilmesi için “maliyetlerin belirlenmesi” önemli bir husus. Ancak bazı sektörler maliyet hesaplarını yaparken her adımının maliyetini hesaplayamamaktadır. Tekstil sektöründe de maliyetlerin hesaplanamadığı adımlardan biri de kumaşın niteliğini değiştirmek için yapılan işlemler sırasında oluşan maliyetlerdir. Bizim en güçlü yanlarımızdan biri bu maliyetleri hesaplayabilmemizdi. Biz bu gücümüzü müşterilerimizle paylaşarak onlara da katma değer sağlamak istiyorduk. Müşteri memnuniyetimizi arttırmak adına bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiğimizde, yazılım konusunda bize destek olabilecek ve müşterilerimize gösterdiğimiz hassasiyeti anlayıp değerlendirebilecek bir çalışma ortağı arayışımız Nota Yazılımı bulduğumuzda sona erdi.  Nota Yazılım bizim için isteklerimize bire bir cevap veren bir maliyet hesaplama programı geliştirdi.  Düşüncelerimizi kodlara dökerken sadece bizim isteklerimizi yerine getirmekle kalmayıp kendi bilgi birikimleri ile bizleri yönlendirdii

  • Web ortamında çalışan programımız üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Üyelerimizi fabrikamızın yetkilileri, pazarlama çalışanlarımız, arge, ürün geliştirme bölümü ve asıl önemli olan firmamızdan ürün ve hizmet alan müşterilerimiz oluşturmaktadır. Programa üyelik, talep üzerine fabrikamız yetkilisinin onayıyla gerçekleşmektedir.

Bu program sayesinde fabrikamız aşağıda belirtilen hususlarda fayda sağlamaktadır.

  • Web ortamında çalışabildiği için pazarlama çalışanlarımız bunu müşteri görüşmelerinde aktif olarak kullanabiliyorlar. Programa müşterinin isteklerini girerek, müşterinin maliyetlerini rapor ve grafiklere dönüştürüp bunları bilgisayarına indirebiliyor veya çıktısını alabiliyorlar.
  • Müşterilerimiz ve çalışanlarımız elde ettikleri rapor ve grafiklere göre maliyetleri nasıl düşüreceklerini ve maksimum verimliliği nasıl sağlayacaklarını görebiliyorlar.
  • Kullanıcılarımız hangi ürün için ne maliyet çıktığını görerek diğer ürünlerle kıyaslamalarını reel olarak yapabiliyorlar.
  • Müşterilerimiz bu programı kullanarak maliyetlerini sürekli takip edebiliyor ve bu veriler ışığında kararlarını daha kolay alabiliyorlar. Bunun kullanım hakkını müşterimize sunarak müşteri memnuniyetini artırıyor ve bu sayede müşteri sadakati sağlayabiliyoruz.
  • Müşterilerimiz hazırlamış olduğumuz bu program sayesinde gerçek maliyetlerini hızlıca görebiliyorlar. Maliyetleri kendileri hesapladıkları için ürün kıyaslamalarını da anında yapıp kararlarını hızlıca alabiliyorlar.